Zapewniamy kompleksowe prowadzenie każdej inwestycji – od przygotowania dokumentacji, usług pomocy technicznej, opracowania dokumentacji projektowej, poprzez nadzór inwestorski, usługę inwestora zastępczego, zarządzanie inwestycją - aż po końcowe rozliczenie, rozruch i inne usługi niezbędne do odbioru ostatecznego.

aktualności

Medal Europejski otrzymany już po raz 4!

4 czerwca, 2014

Dnia 4 czerwca 2014 roku w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbył się finał 25. edycji Medalu Europejskiego. Uczestnikami uroczystości byli laureaci – przedsiębiorcy należący do Business Centre Club, a także zasłużeni przedstawiciele świata nauki – laureaci Honorowych Medali Europejskich.

W imieniu prezesa spółki ECM Group Polska – Aleksandra Dżogi „Medal Europejski” za usługi realizowane przez firmę z rąk prezesa BCC Marka Goliszewskiego, przewodniczącej Komisji Weryfikacyjnej Grażyny Majcher-Magdziak i członka Rady Organizacyjnej BCC gen. Leona Komornickiego odebrała dyrektor biura zarządu Adriana Słomska.

Podczas uroczystości prowadzący Zbigniew Żurek, wiceprezes BCC, oczytał list od Henri Malossa, przewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, skierowany do Laureatów Medalu Europejskiego:

„Z przyjemnością popieram inicjatywę, która ma ogromne znaczenie dla biznesu, nie tylko w Polsce, ale także w całej Unii Europejskiej. Jako były Przewodniczący grupy pracodawców w Komitecie, wiem, jak ważni są przedsiębiorcy dla dobrobytu społeczeństw. Aby Europa mogła skutecznie konkurować z innymi gospodarkami potrzebujemy dobrych, innowacyjnych produktów i usług. Podczas gdy kryzys nam nadal zagraża, gratuluję laureatom, kontrybucji w gospodarkę globalną, a szczególnie w gospodarkę Polski. Tym bardziej wasze dokonania zasługują na wyróżnienie. Gratuluję wszystkim nominowanym!”.

Później gości powitał Marek Goliszewski słowami:

– Charles de Gaulle powiedział: „Miedzy państwami  nie ma przyjaźni są tylko interesy”. Prezydent Barack  Obama stwierdził, że USA będą robić z Polską, największym przyjacielem  Stanów Zjednoczonych, interesy. Jednak aby to się udało potrzebny jest potencjał intelektualny i gospodarczy. Dziś wręczamy Medale osobom i firmom, które reprezentują oba te potencjały. Honorujemy Państwa wysiłek, pracę, osiągnięcia, które zakreślają globalne koło. To wskazanie dla przedsiębiorców, by głębiej wchodzili w związki ze środowiskiem naukowym, a dla naukowców by podejmowali coraz szersza współpracę  z przedsiębiorcami. To także wskazanie dla polityków by przeszli do ofensywy, która wyzwoli przedsiębiorczość Polaków. Tylko wtedy będziemy równorzędnym partnerem dla USA. Spełni się przepowiednia Georga Friedmana – Polska stanie się w tym stuleciu jednym z pięciu światowych mocarstw – także dzięki Państwu.

Powinszowania nagrodzonym złożył wiceminister spraw zagranicznych Artur Nowak-Far mówiąc:

– Dziękuję BCC za zorganizowanie tej uroczystości, za uhonorowanie i zaprezentowanie nam znakomitych polskich przedsiębiorstw. Z punktu widzenia polskiej dyplomacji Państwa rola jest  nie do przecenienia, bo jesteście, dzięki waszemu zaangażowaniu, najlepszymi ambasadorami marki „Polska”. Życzę sobie by takich jak wy było w naszym kraju jak najwięcej, bo tworzycie siłę naszego społeczeństwa. Wasze działania za granicą są bardzo interesujące, a my musimy być gotowi Państwu tam pomagać . W tym szczególnym dniu dla Polski, dniu w którym czcimy to, że 25 lat temu otworzyły się przed nami nowe możliwości, życzę Państwu wiatru w żagle przedsiębiorczości, płyńcie po morzach i ocenach wszystkich gospodarek świata.