Zapewniamy kompleksowe prowadzenie każdej inwestycji – od przygotowania dokumentacji, usług pomocy technicznej, opracowania dokumentacji projektowej, poprzez nadzór inwestorski, usługę inwestora zastępczego, zarządzanie inwestycją - aż po końcowe rozliczenie, rozruch i inne usługi niezbędne do odbioru ostatecznego.

hala sportowa w mielcu

aktualności

Ruszył nadzór na budowę hali sportowej w Mielcu

5 września, 2017

Dnia 5 września 2017 r. w Mielcu została zawarta umowa pomiędzy Gminą Miejską Mielec – Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji  a spółką ECM Group Polska S.A. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla przedsięwzięcia budowy nowej hali sportowo-widowiskowej w Mielcu przy ul. Solskiego 1.

Nowy obiekt, który powstanie na miejscu popularnej „hangar areny” będzie się składał z hali sportowej o powierzchni zabudowy ponad 10 tys. mi części basenowej o powierzchni lustra wody blisko 1000 m2 .

hala sportowa w mielcu

W nowej hali główna sala do gier zespołowych będzie miała widownię na około 3600 miejsc siedzących z możliwością przejścia widzów wokół boiska na poziomie trybun. Obiekt ma spełniać wymogi między innymi do organizacji rozgrywek o randze międzynarodowej dla takich dyscyplin jak piłka siatkowa i piłka ręczna.

prócz sali głównej zaplanowano dużą salę treningową o powierzchni 1200 m3 i wymiarach 44×22 metry oraz salę rozgrzewkową o powierzchni ok.156 m2. Do sali głównej i do sal treningowych przypisane będą po 4 szatnie. Część hali będzie wykorzystywana do lekkoatletycznych zajęć treningowych.

W nowym obiekcie znajdą się też: sala do gry w squasha, ścianka do wspinaczki, siłownia, pomieszczenia odnowy biologicznej, pomieszczenia usługowo-gastronomiczne, sklepik klubowy, gabinet lekarski, pokoje dla trenerów, szatnie sędziów oraz inne pomieszczenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Integralną częścią tej inwestycji będzie budowa basenu, z dziesięcioma torami do pływania i  nowoczesną infrastrukturą.

Prace obejmą także przebudowę trzech zjazdów z dróg publicznych, budowę dróg wewnętrznych z miejscami postojowymi, chodnikami, placami utwardzonymi, murami oporowymi, ogrodzeniami, małą architekturą i systemami elektroakustycznymi. Rozbiórkę czekają pozostałe stare budynki – warsztatowy, kotłownia i budynki magazynowe. W zakres inwestycji wchodzi także dostawa oraz montaż urządzeń i wyposażenia estrady, a także zagospodarowanie terenu wokół nowego obiektu.

Termin zakończenia prac budowlanych wyznaczono na 31 grudnia 2019 r.