Zapewniamy kompleksowe prowadzenie każdej inwestycji – od przygotowania dokumentacji, usług pomocy technicznej, opracowania dokumentacji projektowej, poprzez nadzór inwestorski, usługę inwestora zastępczego, zarządzanie inwestycją - aż po końcowe rozliczenie, rozruch i inne usługi niezbędne do odbioru ostatecznego.

aktualności

Nowa siedziba Narodowego Archiwum w Nowym Sączu wkrótce otwarta

23 stycznia, 2023

Prezentujemy filmowe podsumowanie postępów budowy nowej siedziby nowosądeckiego Oddziału Archiwum Narodowego w Krakowie.

Budynek Archiwum posiada dwie kondygnacje. Niższa to część ogólnodostępna oraz magazyny. Na piętrze znajdować się będą pomieszczenia biurowe i do pracy z aktami (m.in. pracownia digitalizacji) oraz magazyny. Przewidziana powierzchnia użytkowa części biurowej budynku to 642,65 m², zaś obszerne magazyny pozwolą na składowanie 9 432,00 mb materiałów archiwalnych. Źródło ciepła i chłodzenia, stanowić będą pompy gruntowe oraz pompy powietrzne, które razem z 21 sondami głębinowymi zapewnią ogrzewanie i chłodzenie. W magazynach archiwalnych dla ochrony przed pożarem zamontowany zostanie automatyczny system gaszenia mgłą wodną, dostosowany do tłumienia pożaru w pomieszczeniach z regałami archiwalnymi. Elewację zaprojektowano jako fasadę wentylowaną. Zewnętrzną warstwą wykończeniową będą aluminiowe panele mocowane do systemowej podkonstrukcji metalowej.

W nowej siedzibie, przechowywane będą archiwalia z obszaru ziemi sądeckiej i podhalańskiej.

Inwestycję finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.