Zapewniamy kompleksowe prowadzenie każdej inwestycji – od przygotowania dokumentacji, usług pomocy technicznej, opracowania dokumentacji projektowej, poprzez nadzór inwestorski, usługę inwestora zastępczego, zarządzanie inwestycją - aż po końcowe rozliczenie, rozruch i inne usługi niezbędne do odbioru ostatecznego.

aktualności

Inwestycja nadzorowana przez ECM Group ma „muzealnego Oskara”

14 maja, 2014

Aż dwiema nagrodami: SYBILLĄ 2013 w kategorii „Inwestycje” oraz Grand Prix czyli nagrodą główną (nazywaną też „Nagrodą wśród nagrodzonych”), uhonorowało Muzeum Narodowe w Krakowie jury Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku 2013 pod przewodnictwem prof. Waldemara Baraniewskiego.

Jury nagrodziło SYBILLĄ  2013 oraz Grand Prix projekt rewitalizacji Muzeum Narodowego w Krakowie.  Prof. Waldemar Baraniewski powiedział 14 maja 2014 roku  podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, że jury doceniło Muzeum Narodowe w Krakowie za „nowatorskie i nowoczesne podejście do myślenia o tym, jak pieniądze mogą przerodzić się w wartości”. Przyznał, że jest pod ogromnym wrażeniem ekspozycji w Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, którą nazwał perełką. Niedostępne dla widzów przez 70 lat Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego otwarto dla publiczności w czerwcu 2013 roku. W ubiegłym roku oddano do użytku jeszcze dwa Oddziały MNK: w maju wyremontowane Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, a we wrześniu całkiem nowy Oddział – Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM.

– Cieszę się, że Jury nagrody doceniło nas w 2013 roku – w 135 urodziny naszego Muzeum – za zrealizowanie tych trzech projektów inwestycyjnych, ale też uhonorowało nas za wieloletni, rozpoczęty w 2007 roku, projekt poprawy infrastruktury całego naszego Muzeum – mówi Zofia Gołubiew Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. – Było to możliwe dzięki pojawieniu się funduszy europejskich oraz wielkiej pracy całego zespołu MNK. Jestem szczególnie zadowolona, bo było to też moim celem od chwili, gdy zostałam dyrektorem  Muzeum. Ponieważ kierując instytucją, nie zajmowałam się już tworzeniem wystaw i pracą badawczą, chciałam by pracownicy MNK mieli godziwe warunki pracy, a publiczność – komfort zwiedzania. W latach 2007-2013 odnowiliśmy wszystkie Oddziały Muzeum z całą infrastrukturą. Dodatkowym, a ważnym dla mnie rezultatem tego projektu, jest dbałość o zieleń i przestrzeń publiczną. Wszystkie nasze Oddziały mają zadbane ogrody lub dziedzińce, które udostępniamy publiczności.  

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA, od 1980 roku ogłaszany przez Ministra Kultury, jest najważniejszym forum promocji i wymiany doświadczeń dla muzealników z całej Polski. Wśród celów konkursu należy wyróżnić: wybór najwybitniejszych osiągnięć z zakresu wszystkich dziedzin działalności muzealnej, upowszechnienie najlepszych form i metod działalności muzealnej oraz wyrażenie uznania dla autorów i realizatorów najlepszych dokonań muzealnych.

GRAND PRIX SYBILLA 2013 i SYBILLĘ 2013 w kategorii „Inwestycje” z rąk Minister Małgorzaty Omilanowskiej, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Leszek Bednarz – Wicedyrektor ds. Technicznych Muzeum Narodowego w Krakowie.

14 maja 2014 roku MNK zostało uhonorowane jeszcze jedną nagrodą. Nadzorowane przez ECM Group Polska S.A. Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Oddziału Muzeum Narodowego w  Krakowie, w wyniku realizacji projektu „Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej” znalazło się na IV miejscu w tegorocznej edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich.